Bookstart aneb S knížkou do života

Milí rodiče,

srdečně vás zveme do knihovny i se svým dětmi narozenými v roce 2019. Naše knihovna se v roce 2019 přihlásila k mezinárodnímu projektu Bookstart, v Česku nazývaném S knížkou do života. Za cíl si projekt klade:

  • podpořit rozvoj verbálních schopností dětí a vytvořit vztah ke knize a čtení u nejmladší generace,
  • dovést rodiče k pochopení významu čtenářských dovedností pro intelektuálnlí i citový rozvoj dítěte i pro jeho budoucnost, tj. přesvědčit je, že jednou z nejdůležitějších věcí, jež mohou udělat pro své děti od nejútlejšího věku, je věnovat jim svůj čas a strávit jej společně nad knihou (prohlížením, čtením, povídáním, zpíváním),
  • nablídnout jim podpůrné služby knihovny, prostor pro sdílení s ostatními rodiči,
  • orientovat rodiče v nabídce kvalitní literatury pro děti,
  • budovat novou čtenářskou komunitu, a podílet se tak na rozvoji intelektuálního potenciálu společnosti.
Při prvním setkání ve čtvrtek 12. prosince dopoledne vám budou předány dárkové knižní sady. Sada obsahuje knížku lidových říkadel a písniček "Předčítánky", pro rodiče brožuru pod názvem "S knížkou do života" - stručný návod jak a co dítěti číst, dále seznam doporučené aktuální literatury pro děti do 3 let a kód pro stažení audioknihy zdarma Špalíček pohádek a říkadel, které načetla Ańa Geslerová. Samozřejmě zdarma průkazku do naší knihovny zdarma až do věku šesti let vašeho dítěte.
 
Rodiče, kteří nemohli přijít na první setkání, se mohou stavit v knihovně kdykoliv v měsící lednu 2020.
 

 

 

Fotogalerie: Bookstart

<< 1 | 2